İHTİYAÇLAR
Neden Biz!
Neden Biz, Farkımız Nedir ? Bir Web sitesinde ve programda ilk başta anlaşılmayan ve gözle görülemeyen...

 

        Bir Web sitesinde ve programda ilk başta anlaşılmayan ve gözle görülemeyen birçok fark vardır. Bu farkları nasıl anlayabilirsiniz… Firmamız tarafından yapılan web siteleri ve diğer ucuz diye tercih edilebilecek firmalar tarafından yapılan web sitelerinin karşılaştırılması gerekir. Ucuz web siteleri ilk zamanlarda oldukça güzel çalışıyordur fakat programı yapan kişilerin amaçları sadece programın çalışmasıdır ve oluşabilecek olağan üstü durumlar göz önünde bulundurulmamıştır ve testlere tabi tutulmamıştır. Bu durumda Web sitesine yapılacak saldırılara karşı önlemler alınmamıştır, web sitesinde aynı anda giriş yapacak kullanıcı sayısının artması durumuna karşı hız-performans testleri yapılmamıştır, yoğun kullanım durumunda sistemin yine aynı performansta çalışması için sistemin titiz bir şekilde analizi yapılmamıştır, sistemin sadece çalışmasını sağlamak için basit programlama yapılmıştır ve sadece sonuca bakılmıştır. Ucuz siteler için sonuçlar: çalışıyor veya çalışmıyor olarak tanımlanır.

 

         Firmamızda yapılan projelerde;

 

         Program içinde kullanılan algoritmalar ve kodlamalar, şirketimizde ki Profesyonel Bilgisayar Mühendisleri tarafından en hızlı sonucu verecek şekilde analiz yapılarak hazırlanır. Bu şekilde hazırlanan bir programın yapım süresi oldukça uzundur ama bizim amacımız sadece web sitesini çalıştırmak değil, Web sitesini olabilecek en hızlı, performanslı, güvenli ve ileride istenilebilecek değişiklikler göz önünde bulundurularak, kodlama standartlarına uygun şekilde hazırlamaktadır. Ucuz program yapan firmalara göre fiyat farkımızın olma sebebi, yapılan yazılımlarda görev alan deneyimli Bilgisayar Mühendislerinin oluşabilecek problemleri önceden kestirerek bunların tedbirlerini yapıp aşamasında alması, güvenlik önlemlerini en üst seviyede tutmak için yapılan birçok testler, amacın sadece programı çalıştırmak değil olabilecek en mükemmel şekilde programı çalıştırmak olması ekstradan programlama gerektirir ve zaman almaktadır. Bir ürünün sadece dış görünüşü önemli değildir aynı zamanda bu ürünün içinde kullanılan malzeme de ürünün kalitesini ve fiyatını belirleyen bir unsurdur. Belirttiğimiz gibi yapılan programlar Deneyimli Bilgisayar Mühendisleri tarafından yapılmaktadır. Diğer ucuza program yapan firmalara sorunuz, “Firma bünyesinde çalışan kaç bilgisayar mühendisi bu yazılımı gerçekleştirecek? “ veya daha iyimser olarak , “Yazılımı gerçekleştiren kişiler içinde bir tane Bilgisayar Mühendisi bulunuyor mu? “.

 

         Satış sonrası teknik servis vermek; üretilen bir üründe sorunlarla karşılaşılabilir veya program üzerinde değişiklik gerekebilir. Bazı firmaları bu durumda ortada bulamazsınız veya ulaşamazsınız. Yine iyimser bir düşünce ile bu firmaya ulaştınız, sorunu veya istenilen değişikliği belirtiniz. İsteğinizin gerçekleştirilmesi ne kadar sürer dersiniz… 1 ay, 2 ay veya daha fazla. Firmamıza bu şekil istekleriniz olduğu zaman mail yoluyla bile kolaylıkla ulaşırsınız ve isteğiniz mümkün olan en kısa sürede gerçekleştirilir ve size konuyla ilgili bilgi verilir.

 
Web sitemizi beğendiniz mi?